Legfrissebb oldalak |
|
![]() |
Húsvéti GIMP tojás Húsvéti tojások festése egérrel és GIMP rutinokkal. |
![]() |
Hópehely motívumok Klónozás és alakítás Inkscape szűrőkkel. |
![]() |
3D oszlop Csavart torony Fantázialények GIMP 2.8 ecsetdinamikával rajzolt oszlopok és fantázialények. |
![]() |
Csigaház és társai Alakzatcsoport ráfektetése tetszőleges útvonalra. Inkscape tanulmány és tutorial. |
![]() |
3D fogaskerekek Inkscape-pel Az Inkscape "Mozgás" kiterjesztés használatának egyik módja. |
![]() |
GIMP 2.6 és 2.8 Néhány gyakorlati szempont a GIMP 2.8 használatával kapcsolatban. |
![]() |
Az alábbi képek megmutatják, hogy ha valaha is volt hajlamunk iparművészetre, de türelem, tehetség, vagy egyéb tényező hiányában nem tudtuk azt kiélni a valóságos világban, akkor a GIMP segítségével, legalábbis virtuálisan, kiélhetjük. A képek hét és fél havi autodidakta GIMP tanulás után készültek. Alapvetően két funkciót használtam fel az előállításukhoz: az Elmozdítást és az ún. "Buckaleképezést", vagy kombinációban, vagy külön-külön. A kép alatti címre kattintva megtekinthető az eredeti felvétel (ha volt), a feldolgozás alapja, a képre kattintva pedig nagyobb méretben és tiszta fekete háttér előtt láthatók a képek, az ablak kinagyítása után.
A Márványgömb eredetileg síkban, Buckaleképezéssel készült, gömb alakúvá a Leképezés objektumra nevű funkcióval lett alakítva. Ha ez utóbbit használjuk, akkor viszont figyelembe kell venni, hogy a program megváltoztatja a kép méretarányait: vízszintesen széthúzza. Ezért célszerű a képünk szélességét felére levenni, a magasság megtartása mellett, mielőtt gömbbé alakítanánk.
Az alapul szolgáló fa textúrát a Graphic Fields bocsátotta a rendelkezésemre. Az eredeti fotóból kiemelt részlet szolgált, némi módosítással, az elmozdítás, és a kétoldali buckaleképezés alapjául. Az elmozdítás azért lett bevéve a funkciók közé, hogy a fa erezete ne síkban fusson, hanem azt a hatást keltse, mintha az alapsík és a kidomborodó alma fája a faanyag más és más magasságból származna, mint ahogy az a valóságban így is lenne.
Az eredeti, kiindulási felvételen mindössze annyit kellett változtatni, hogy az arc és a kéz felületét egyenletesre el kellett mosni, mielőtt mélységi térképként használni lehetett volna a Buckaleképezéshez, mert különben az apró szemcsézettség miatt a leképezés rücskös felületet eredményezett volna.
A bordó színű, szövethatású felület pedig egy olyan minta, amely eleve megtalálható a GIMP alapkészletében, csak méregzöld színben, de a Színezés funkcióval könnyen átalakítható.
Az edények fekete-fehér mélységi térképe a GIMP rajzeszközeivel készült, a színes változatok pedig a Fraktálböngészőből kiválasztott mintával, amely még mozaikozással is variálva lett. Az Elmozdítás és a Buckaleképezés egyaránt szerepet kapott a kialakításban, fűszerezve különféle rétegegyesítési módokkal.Fel
Kezdettől fogva izgatott a domborzati térkép készítésének módja, amely végül is nagyon könnyűnek bizonyult. Ha különféle kijelölésekkel és színátmenetekkel elkészítettük az alapképet, akkor az eredményt poszteresíteni kell, s utána már jöhet is a Buckaleképezés, amely a fent látható eredményt adja.
Kézenfekvő a dombornyomásos kártya ötlete. Betűkre amúgy is igen látványos tud lenni a Buckaleképezés. A kártyán szereplő fa egy ecsetsorozat része, amelyet getfirefox-nak köszönhetek. A domborításának műveletét persze most is a GIMP végezte el.Fel
A "Márványgömb" és a "Romantikusoknak" eredeti felvételei PANASONIC DMC-LZ7/6 fényképezőgéppel készültek. Szerzőjük név nélkül engedélyezte közzétételüket, és a felvételeit közkinccsé nyilvánította. A "Fafaragás" eredetije MINOLTA DIMAGE E201 kamerával készült. A képek feldolgozásához GIMP for Windows 2.4.2 képfeldolgozó programot használtam a sourceforge.net jóvoltából.